KLAUS Elektrik, Led Aydınlatma Ekipmanları

Led Aydınlatma

Led Nedir?

LED; Aydınlatma dünyasının geleceği olarak gelişimine hızla devam eden elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken bir devre elemanıdır. Radyoyu açtığımızda yanan kırmızı ışık olarak hayatımıza giren ilk LED teknolojisi, aradan geçen 50 yılın ardından, artık dünyamızı aydınlatan çağın en son teknolojisi ve eski tip ampullerde var olan tüm eksikleri tamamlayan aydınlatma ürünü halini almıştır.

Neden Led Aydınlatma Ürünleri Kullanmalıyız?

LED lambalar %90 daha az enerji harcayıp, daha fazla ışık üretirler; bu sayede enerji tasarrufu elde edilmesine yardımcı olurlar. Ay sonunda gelen elektrik faturasından %30’a varan tasarruf sağlarsınız.

LED lambalar, çok daha düşük enerji tüketerek klasik bir ampulle aynı hatta daha fazla parlaklık sağlar. 60 Watt’lık şeffaf lamba 600 lümen ışık yayarken 9 watt’lık led lamba 900 Lümen ışık yayar.

LED aydınlatma ürünlerinin ömrü diğerlerine göre çok daha uzundur. Bir LED lamba 50.000 saate kadar çalışma ömrüne sahiptir. Sadece akşamları oturma odasında günde ortalama 3 saat kullanılan LED lamba, aralıksız 15 yıl boyunca bozulmadan ışık vermeye devam eder. 1 adet LED lamba, 2 adet tasarruflu ve 10 adet şeffaf akkor lambaya eşit kullanım ömrüne sahiptir.

LED lambalar sağlığa zararlı değildir. Çevre dostu teknoloji ile donatılmış olup geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilirler. Tasarruflu lambalardaki gibi içerisinde civa bulunmaz.

Diğer lambaların kullanım ömürleri azaldıkça parlaklıkları da azalmaya başlar. LED lambalar kullanım ömürlerinin sonuna kadar parlaklığını korur.

Led lambalar ısı yaymazlar, uzun süre çalışan bir led lambaya çıplak elle dokunduğunuzda elinizi yakmazken diğer lambalar ısı yaydığı için eli yakar ve ortam ısısını arttırırlar buda yaz aylarında rahatsız edici bir durum oluşturur.

Sonuç Olarak ;

LED aydınlatma sistemleriyle daha yüksek kaliteli ışık sağlanırken, % 90′a varan oranlarda da enerji tasarrufu sağlanabilir.

Bu sayede düşük elektrik faturasıyla ev ekonomimize katkı sağlamış olurken, çevre dostu ve tamamen geri dönüşüme sahip ürünlerle de doğayı korumuş oluruz.

Haber Bültenlerimize Abone Ol

Güncel yeniliklerimizden ve kampanyalarımızdan haber almak için kayıt olun!
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Ayrıntıları inceleyin
Tamam